Witam Cię…

ღ♥ღ__________

Witam Cię jasnym
spojrzeniem,
wiatrem,
co właśnie na drzewie
przysiadł…
Szelestem liści,
co już od świtu
szepczą jak pięknie
może być dzisiaj.
Myśli pogodne wyślij
naprzeciw,
daj barwom opaść w otwarte
dłonie,
jeśli się uda,
zatrzymaj słońce,
ono cichutkim żarem
zapłonie…
Jeśli nadzieja zagości
ciepła,
umniejszy troski oraz
zmartwienia,
a najważniejsze
w uczuciach serca
roztaczać zaczną się
piękne marzenia…

__________ღ♥ღ

/ listopad 2013 r. / … z dedykacją dla Wszystkich

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

7 komentarzy do “Witam Cię…”

 1. Zajrzałem, po raz już nie pamiętam który, na twoją stronkę Tamaro i przeczytałem piękny wiersz „Witam Cię ….”. To tak jakby ten wiersz czekał na mnie i na wszystkich, którzy tutaj zawitają. Witasz Tamaro jasnym spojrzeniem, wiatrem co na drzewie przysiadł, szelestem liści …. tutaj, w tych słowach widać Twoją serdeczność do Twoich czytelników, taką Twoją ufność do świata i …. zachęcasz, jeżeli można, zatrzymać na chwilkę słońce, niech go zatrzymają i jego ciepło w szczególności, a wtedy ono cichutkim żarem zapłonie i jego ciepło obudzi nadzieję w sercach czytających.
  I pomimo, że każdy z nas ma swoje problemy, swoje smutki i żale, dni czasami wlokące się niemiłosiernie długo, gdy nic się nie układa, gdy wszystko z rąk leci, gdy dźwięk telefonu nawet nerwy szarpie , to jednak …. to jednak po przeczytaniu Twojego wiersz jego oblicze wypogadza się, jak niebo po dopiero co minionym dniu pochmurnym i …. znowu człowiek zaczyna z optymizmem patrzeć na swoje życie i mówi sobie …. to nic , dni trudne muszą przeminąć, musi być lepiej, wszak słońce nie tylko ciało ogrzewa ale i nadzieję w sercu wzbudza.
  I wiem, że poeci to też ludzie, mają swoje problemy, zwątpienia, swoje zmartwienia, ale …. poeci są wybrańcami bogów i ich rolą jest ukazywać piękny świat i wskazywać nie tylko ścieżki do niego, a drogi całe. I taką funkcję pełni twoja poezja Tamaro…. i za to składam serdeczne podziękowania.

  W związku z tym wierszem ale też, nie będę ukrywał, z moim nastrojem co ciągnie się za mną od wczoraj i nie daje o niczym innym myśleć przypomniała mi się taka historyjka – nie wiem czy ona autentyczna jest, czy tylko napisał ją ktoś niezmiernie ludziom życzliwy, ale ponieważ mnie bardzo psychicznie podbudowała i wraz z tym Twoim wierszem pozwala mieć nadzieję / o której też w swoim wierszu piszesz / na dzień jutrzejszy, na przyszłość….

  Pewnego dnia, na placu targowym, pośród tłumu ludzi siedział niewidomy z kapeluszem na datki i kartonikiem z napisem:
  „Jestem ślepy, proszę o pomoc”
  Pewien mężczyzna, który przechodził obok niego zauważył, że jego kapelusz jest prawie pusty, zaledwie parę groszy… Wrzucił mu parę monet, po czym bez pytania niewidomego o zgodę, wziął jego kartonik, odwrócił na druga stronę i napisał coś….
  Tego samego popołudnia, ten sam mężczyzna znowu przechodził obok tego samego niewidomego i zauważył, że tym razem jego kapelusz jest pełen monet. Niewidomy rozpoznał kroki tego człowieka i zapytał go czy to on odwrócił kartonik i co na nim napisał…..
  .Mężczyzna odpowiedział: „Nic co nie byłoby prawdą, przepisałem Twoje zdanie tylko troszkę inaczej.”
  Uśmiechnął się i oddalił….Niewidomy nigdy się nie dowiedział, że na jego kartoniku było napisane:
  „Dziś wszędzie dookoła jest wiosna… A ja nie mogę jej zobaczyć…”

  Zmień swoją strategię jeśli coś nie jest tak jak być powinno, a zobaczysz, że będzie lepiej… I ja myślę Tamaro, że zarówno Twoje piękna poezja jak i ta historyjka pozwala dostrzec wiosnę nawet późną jesienią, nawet jeśli czasem jest to trudne… I wszyscy ludzie co przeczytają ten Twój wiersz uśmiechną się, bo to właśnie ich uśmiech zmienia świat na lepsze…. Jeśli któregoś dnia ktoś zarzuci Ci, że Twoja praca nie jest profesjonalna powiedz sobie, że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści……

  Pozostawiam serdeczne i cieplutkie pozdrowienia i …. cichutko zamykam drzwi do Twojego królestwa aby kiedyś znowu zawitać tutaj , przeczytać Twój kolejny wiersz i pozdrowić Cię serdecznie.
  Edward.

 2. Witam Pani Tamaro!
  Kochana Pani Tamaro zaglądam na Pani już po raz kolejny z wielką przyjemnością. I już na samym początku czytam kolejny Pani przepiękny wiersz na powitanie.
  Pani Tamaro ten wiersz jest cudowny! Jest w jego treści tyle ciepła, radości, szczęścia, tyle ciepłych barw i pogody. Jak go przeczytałam to od razu mi się cieplej na sercu zrobiło. Uwielbiam czytać Pani piękne wiersze Pani Tamaro. Dziękuję!
  Życzę Pani miłego popołudnia.
  Lidia Markiewicz.

 3. Witaj Tamarko.
  Najpiękniejsze powitanie, jakie kiedykolwiek przeczytałem i doświadczyłem…
  Dzień, a właściwie popołudnie staje się ładniejsze, mimo braku słoneczka na niebie…
  ale słoneczko się pojawi, chcąc zobaczyć Ciebie…
  Mocno pozdrawiam…pięknego popołudnia życzę.

 4. TAMARKO WSZYSTKO CO PISZESZ ZAWIERA CUDOWNĄ TREŚĆ……..POWIEM TAK….JA RÓWNIEŻ CIĘ WITAM BARDZO MIŁO I SERDECZNIE .CIESZE SIĘ ZE MOGĘ TERAZ CZĘSTO PRZEBYWAC NA TWOIM BARDZO CIEKAWYM BLOGU .

 5. Usiądę rankiem na łące
  z piórem w ręku niczym pędzlem,
  z kartką papieru tak lekką,
  jak obłok barwnych motyli
  i namaluję Ci mój świat
  świetlisty od tych pasteli…

  …… Dla Ciebie Tamarko pięknych wiosennych klimatów

 6. Witaj Tamaruś…

  Najpiękniejsze powitanie, jakie kiedykolwiek widziałem, słyszałem…Jest w nim i cudowna przyroda, z cudnymi barwami i myślami, które krążą obok…
  i te piękne marzenia, będące w nas….

  Pięknego popołudnia życzę, dziękując za Twój powrót w te piękne strony…
  Ryszard

Dodaj komentarz