Uśmiech, taki sobie gość…

✿ஆܓ

Wcześnie rano usiadł uśmiech na moim ramieniu…
„Uśmiechnij się” – do mnie woła, choć to jeszcze noc…
Pomyślałam, że to intruz, co spać nie pozwala
I wydaje mu się ciągle, że ma władczą moc…

Popatrzyłam w okno długo na poranne chmury
I wiedziałam już, dlaczego przybył tu ten gość…
Ten nasz świat wydał mi się tak okrutnie szary,
Gdzie uśmiechu wciąż brakuje, nigdy go nie dość…

Przygarnęłam tego gościa już na dzionek cały,
Aby uśmiech teraz posłać w krąg, na cały świat…
Niech czym prędzej precz odgoni nawałnice, chmury,
By na świecie zapanował już na zawsze ład…

Uśmiechajmy się do siebie od dzisiaj tak szczerze,
Uśmiech odtąd niech ozdobi każdą ludzką twarz…
Przecież chmur na świecie jest wystarczająco dużo,
Po co jeszcze wiosną mają nękać wszystkich nas…

✿ஆܓ

… a na moim niebie nie brakuje chmur, są tylko przebłyski słońca…

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

4 komentarze do “Uśmiech, taki sobie gość…”

 1. Twój uśmiech jest cudowny Tamaruś i nawet śliczniejszy od tego, którego przygarnęłaś wczesnym porankiem…wiem to, bo widzę…
  Z tym niebem też mam nie ciekawie…od ranka mżawka…a niech tam..

 2. Witam nadzwyczaj serdecznie moją wspaniałą poetkę. I uśmiecham się do Ciebie.
  Wielokrotnie zaglądałem na Twoją stronkę…. od pół roku na niej Twojego uśmiechu szukałem, Twoich nowych pięknych wierszy dojrzeć nie mogłem. Aż tutaj pewnego dnia, gdy i u mnie słoneczko zaświeciło zobaczyłem Twój poetycki uśmiech … ale jak to w życiu bywa, tym razem z przyczyn technicznych ( mam teraz niezmiernie utrudniony dostęp do netu ) Twój uśmiech nagle poszybował gdzieś w eter i rozpłynął się w powietrzu ! Dzisiaj u mnie słoneczko ponownie przepiękne, a więc spróbowałem znowu Twojego uśmiechu, wspaniała poetko, poszukać w necie. I jest, jest Twój uśmiech !!!
  Tamaro, wiersz jest przepiękny…. każdy poeta ( ka ) pisze w swojej poezji to co w duszy mu gra, to za czym jego serce tęskni, to o czym marzy, to czego pragnie.
  Ty, miła Tamaro, marzysz o tym aby ludzie się do siebie uśmiechali, aby darzyli się wzajemną życzliwością, świat chcesz uczynić piękniejszym niż jest w swojej istocie…. chcesz dać ludziom poczucie wzajemnej bliskości, serdeczności i ufności. Bo to przecież wzajemne relacje ludzkie mogą uczynić nasze życie milszym i piękniejszym. Świat przyrody jest cudowny, u mnie tak pieknie śpiewają ptaki, kwitną leśne kwiaty, słoneczko swym ciepłem ogrzewa ….a teraz jest jeszcze piękniej, bo ten twój wiersz ogrzewa też wnętrze człowieka, jego duszę. Moją także !
  I gdy ten uśmiech do Ciebie zawitał Tamaro, nocką ciemną jeszcze, Ty też przecież nieufna byłaś… powiedziałaś mu, że spać Ci nie pozwala i …. żeby on sobie nie myślał, że ma taką władczą moc, aby nie był taki ufny w swoją potęgę, aby nie myślał, że jemu wszystko wolno …. nawet ludzi nocą budzić i w swoją niewolę ich zabierać. Ale przecież Tamaro …. w następnych chwilach Ty go serdecznie przygarnęłaś, otuliłaś swym ciepłem i serdecznością swoją, obdzieliłaś zaufaniem i … on już pozostał z Tobą. I zrozumiałaś Tamaro i innym to w swoim wierszu przekazujesz, że uśmiech na Twarzach ludzi ciemne i ciężkie chmury smutku, samotności, czasem takiego wewnętrznego udręczenia, potrafi przegonić i w ostatniej swojej cudownej strofie napisałaś tak ….

  ” Uśmiechajmy się do siebie od dzisiaj tak szczerze,
  Uśmiech odtąd niech ozdobi każdą ludzką twarz…
  Przecież chmur na świecie jest wystarczająco dużo,
  Po co jeszcze wiosną mają nękać wszystkich nas…”

  …. czyż to nie jest piękne ? Czyż to nie jest wspaniałe przesłanie do innych ludzi, do osób ten wiersz czytających, do Twoich przyjaciół i znajomych …. i z wielką radością stwierdzam, że do mnie chyba też ? Ja przecież czytam ten wiersz, każde słowo w nim zawarte oglądam ze wszystkich stron i …. powiem Ci szczerze Tamaro, że …. tęskniłem za Twoimi wierszami, za Twoim sposobem postrzegania świata, za Twoim stylem wyrażania własnych myśli.. I powiem też, że niezmiernie się ucieszyłem, jak po tak długim okresie oczekiwań i odwiedzin Twojej stronki, zobaczyłem Twoją aktywność …. a dzisiaj mogłem też wyrazić swoją wdzięczność dla Ciebie za to Twoje piękne przesłanie do świata, zawarte w Twoim ” Uśmiechu, takim sobie gościu …..”
  Dla Ciebie Tamaro …. aby ten uśmiech jak najdłużej, na zawsze był Twoim gościem….

  http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/dvqjln9giqkqm41f1noshqesc4/indexweb.htm

  I ta przepiękna muzyka Tamaro…. posłuchaj i zobacz jaki świat jest piękny…. dzięki Twojej poezji i dzięki muzyce.

  http://reduction-image.com/mpeg-creation2/temp/8ggflj5mmrdrunmse14s7gp1v3/indexweb.htm

  p.s.
  Tamaro…. niech będzie wolno wyrazić tutaj też moje wielkie życzenie … zachęcam Cię Tamaro do pisania, zachęcam z całego serca…. nie możesz swojego talentu trzymać tylko dla siebie, przecież inni, (a ja szczególnie ) czekają na Twój uśmiech, na tego wspaniałego gościa. Tamaro to co napiszesz, te wszystkie Twoje wewnętrzne przeżycia i marzenia, jak zamkniesz w strofy, ubierzesz w piękne stroje słów swoich, zostaną na zawsze, na wieczną pamiątkę.
  Przecież nasze życie tak szybko ucieka a Twoja poezja w pewien sposób zatrzymuje te piękne chwile. I zobaczysz Tamaro, że gdy po latach zajrzysz na swoją stronkę, uśmiech ponownie zagości na Twojej buzi… uśmiechniesz się serdecznie do swoich wspomnień… dni minione powrócą znowu do Ciebie i znowu przeżywać będziesz to co bezpowrotnie mija przecież dniem za dniem.
  Zachęcam serdecznie Tamaro… pisz dla własnej potrzeby, dla ocalenia własnych myśli …. dla mnie Tamaro też pisz ! Ja niezmiernie cenię sobie poezję i bardzo lubię Twoje wiersze i wszystko co na tej stronce znajduję. A jak prze ponad pół roku na twojej stronce nic nowego się nie pojawiało …. smutno mi było !
  Tamaro, a Twoją rolą jest nie smutkiem, a radością i uśmiechem obdzielać… przecież pedagogiem jesteś i wychowawcą …. i Ty jak nikt inny, doskonale to rozumiesz.

  http://www.allegaleria.pl/images/t0h2lccdbxqzi3yiz6f2.jpg

  rogatywilk.

  1. Okazywanie wdzięczności jest miarą naszego człowieczeństwa.
   / Jan Stępień /

   … a ja, Edwardzie, jestem Ci ogromnie wdzięczna za wspaniałą niespodziankę, za przepiękne, przemiłe i życzliwe słowa, działające jak najlepszy balsam… W obecnym świecie są tylko JEDNOSTKI, które czekają na jakiekolwiek słowo pisane, na wiersze, opowiadania… Przecież łatwo zauważyć, że nie ma wielu, którzy chcieliby chociaż kilka słów napisać pod tekstem, nawet, gdy wiedzą, że tam się coś pojawiło… Nawet wysyłanie linków mija się z celem, bo to nie obchodzi… oprócz NIELICZNYCH! Nastały bardzo nieciekawe czasy dla szeroko pojętej literatury i sztuki. W pokoleniu obrazkowym, już kolejnym zresztą, zatracona w dużym stopniu została wrażliwość i to nie tylko na poezję czy inne dziedziny sztuki, ale nawet na otaczające nas piękno natury, i to nie tylko u bardzo młodych ludzi… Łatwo zauważyć, czym interesuje się większość, w czym poszukuje „piękna”. Kufel piwa urasta do rangi symbolu tych czasów, a inne „symbole” z grzeczności pominę… Łatwiej pod zdjęcie wrzucić obrazek, szlaczek, niż napisać choćby zdawkowe słowo, a pod wiersz, opowiadanie już takiej grafiki się nie wrzuci i to jest dla wielu kłopot, a kto lubi się trudzić… znów tylko NIELICZNI! To nie nastraja pozytywnie, w dodatku przy ogromie poważnych obowiązków. Taką zachętą są miłe słowa, takie jak Twoje, Edwardzie, ale i tak, gdy problemy dominują nad codziennością, człowiek zapomina, że ma również duszę… Uroczego weekendu, przepełnionego słońcem i miłym nastrojem, Dobry Człowieku…

 3. Tak Tamarko pięknie to napisałas…..że usmiech to gośc!!!!!.Nie rozumię ludzi ???dlaczego w nich jest tak mało radosci , dlaczego nie potrafią cieszyc sie drobiazgami i udzielac to na drugich . To miłe spotykac na ulicy ludzi radosnych , od których emanuje ciepło , to dar jaki posiadaja i potrafia go przekazywać dalej. Myslę że należy cieszyc się każdą piękną chwilą , gdyż nie zawsze los daje nam to co byśmy chcieli lub pragneli .W życiu trzeba przyjąc wszystko i smutki i radosci, lecz to co gorsze odrzucac w myslach, a cieszych się z pięknych rzeczy .

  Tamarko przyjmij to wszystko od mojego serca i niech każdy dzień rozpromienia Twój usmiech.
  DOBRE NOCKI ŻYCZĘ I POZDRAWIAM CIĘ Z WIELKĄ RADOŚCIĄ….PA…PA…..GRAŻYNA

Dodaj komentarz