Pocałunki słońca

Podróżowanie jest jak flirt z życiem. To jak mówienie: zostałbym, bo Cię kocham, ale muszę iść, oto moja stacja. /List St. Aubin De Teran/ Podróż niejedno ma imię… Człowiek od zawsze podróżował, choć w różnym celu.

Kategoria: Tagi: ,

Opis

Tomik – Pocałunki słońca

/…/ Podróżowanie jest jak flirt z życiem. To jak mówienie: zostałbym, bo Cię kocham, ale muszę iść, oto moja stacja. /List St. Aubin De Teran/ Podróż niejedno ma imię… Człowiek od zawsze podróżował, choć w różnym celu. Ludzie przemieszczali się, opuszczali rodzinne krainy, odkrywali coraz to nowe lądy i wody. Podróże to odwieczny, nierozłączny element życia każdego z nas. Poszukiwanie siebie, podbój, wolność to wartości, za którymi ludzie wciąż podążają. /…/ Zabieram Cię, Drogi Czytelniku w naszą wspólną poetycką podróż do miejsc, które odwiedziłam i które dostarczyły mi niesamowitych przeżyć, bowiem nie ma nic piękniejszego niż chwile przed podróżą, chwile, gdy jutrzejszy horyzont przychodzi nas odwiedzić i dać nam swoje obietnice. / Milan Kundera /

To druga część moich impresji z podróży…

Tarasek Mariola Tamara

Wydawnictwo KALIGRAFIA

ISBN 978-83-937955-7-4

Format: 145mm x 210mm,

okładka miękka

Ilość: stron 64

Gdzie kupić?

LInk 1 >>> lubimyczytac.pl

Link 2 >>> motyleksiazkowe

Link 3 >>> nieprzeczytane

Link 4 >>> gandalf

Link 5 >>> dobre-ksiazki

Link 6 >>> lovebooks

Link 7 >>> livro

Informacje dodatkowe

Wymiary 14.7 × 21 cm

1 opinia dla Pocałunki słońca

  1. Paul

    „Pocałunki słońca” Tamary Marioli Tarasek to małe obrazki z podróży do różnych, egzotycznych miejsc. Tomik otwierają dwa utwory o charakterze stricte nostalgicznym i stanowią preludium do całego zbioru. Zamiarem poetki jest powrót do bliskich jej sercu miejsc, a pamięć o nich pragnie zatrzymać na kartach poezji. Poetka maluje słowem piękne krajobrazy (Palaton… tam gdzie najpiękniej!). Spogląda na nie okiem impresjonisty, skupia się na ulotności momentu, pragnie oddać niepowtarzalny nastrój chwili. Czytelnikowi udziela się zachwyt poetki nad danym miejscem – bez wątpienia mogą stać się inspiracją do odbycia dalekich podróży. Oprócz piękna krajobrazu, autorka odwołuje się także do wydarzeń historycznych związanych z danym miejscem (Sparto, obudź się!, Konstanca… miasto, gdzie ciągle gra muzyka!). W odbiorze utworów na pewno pomaga ich melodyjność i rytmiczność. Wiersze Tamary Marioli Tarasek to utwory przystępne, ale nie pozbawione finezji i osobliwego ciepła. Polecam wszystkim na jesienno-zimowe wieczory.

Dodaj opinię

Może spodoba się również…