baner strona o Tamarze Tarasek

Tamara Mariola Tarasek

 

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja…

Jaśmin jest osobą odpowiedzialną i dobrze zorganizowaną. Odważny, gdy wymaga tego sytuacja, zdolny i bystry, dobry organizator.  Bywa, że ulega nastrojom, miewa humorki. Kocha zabawę i egzotyczne podróże. Jest tak energiczny, że czasami można odnieść wrażenie, że jest w dwóch miejscach naraz. Pełen taktu i ogłady. W swoich wypowiedziach jest tak dyplomatyczny i delikatny, że niejednokrotnie, skarżąc się na kogoś, oskarża siebie. Oczytany erudyta, który zna się na wielu sprawach i potrafi dyskutować na każdy temat. Ma wykrystalizowane poglądy, ale jeśli ktoś używa rzeczowych argumentów, to może go przekonać i wtedy zmienia dotychczasowe zdanie. Jest świetny jako pracownik. Potrafi działać w grupie i z łatwością się dostosowuje do wymagań pracodawcy. Unika jakichkolwiek zobowiązań i dlatego zazwyczaj opiera się na własnych możliwościach. Nie prosi nikogo o pomoc. Z ogromną swobodą kokietuje, a flirt jest dla niego żywiołem. Przez to można odnieść wrażenie, że jest podrywaczem, ale jest to błędny osąd. Flirt jest tylko niezobowiązującą zabawą. Doskonale sprawdza się jako rodzic, nieco gorzej jako współmałżonek…

 

Hmm….

 

Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni  pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja…

Piąty miesiąc roku Majów należał do bogini Ix Chebel Yax. Opiekowała się ona kobietami, a klejnotem jej poświęconym był właśnie szafir. Szafiry idą przez życie prostymi drogami, otacza ich szacunek rodzin i przyjaciół, a ich sumienność i uczciwość nie ma sobie równej. Są pracowici i wytrwali, wiele też w różnych dziedzinach osiągają, chociaż w dążeniu do celu nie są tak bezwzględni, jak często bywają ludzie urodzeni pod wpływem Diamentu czy Rubinu. Szafir zawsze liczy się z interesem innych ludzi, nie zdobywa niczego za wszelką cenę, potrafi nawet zmienić orientację życiową, jeśli dochodzi do wniosku, że walcząc zbyt zaciekle, skrzywdziłby kogoś. Planetą Szafiru jest Merkury, który przydaje błyskotliwość, intelekt i elastyczności myślenia, z tej właśnie powodu kamień ten jest symbolem mądrości. Noszenie szafiru powoduje, że staje się on talizmanem przynoszącym dobroczynny wpływ Kosmosu. Szafir gwiaździsty zapewnia swoim właścicielom moc pokonywania wrogów.

Ludzie urodzeni w dniach Szafiru są wyjątkowo spokojni, skoncentrowani i kierują się życiową mądrością. Nie ulegają również emocjom, są bardzo dyplomatyczni i ugodowi. Nigdy nie podejmują decyzji życiowych pod wpływem chwili, zawsze kierują się rozsądkiem i lubią każdą sprawę przemyśleć w spokoju. Kochają piękne rzeczy i mają artystyczny smak.

No, no…

Jestem numerologiczną Trójką

Trójki są osobami o niezwykłych umiejętnościach adaptacyjnych, potrafią one dostosować się do każdego środowiska, sytuacji. Cechuje je różnorodność zainteresowań, komunikatywność, bardzo wielka potrzeba ekspresji. Trójki są niezwykle żywiołowe, bardzo dynamiczne, uśmiechnięte, wesołe i życzliwe. Ich grono znajomych jest zazwyczaj bardzo szerokie. Wrodzona serdeczność, łatwość w komunikowaniu się, sprawia, że ludzie cenią sobie towarzystwo trójek. Osoby z opisywaną wibracją, nie znoszą stagnacji, braku działania, monotonii, są niezwykle aktywne, mają otwarty umysł, głowę pełną pomysłów, często szalonych i nie boją się ryzyka. Wysoki poziom adrenaliny działa na nich pozytywnie, bo trójki to osoby odważne i lubiące siebie sprawdzać w różnorodnych sytuacjach, nawet jeśli są one stresujące i innych mogą napawać lękiem. Skłonność do ryzyka sprawia, że mogą dosyć często popadać w tarapaty, bądź znajdować się w trudnych sytuacjach.
Trójki są gadatliwe, dowcipne, uwielbiają opowiadać o swoich przygodach i nie boją się własnego zdania, wręcz przeciwnie, mają one dużą potrzebę wyrażania własnych opinii. Ich dar przekonywania jest dosyć duży, wrodzona radość, optymizm, energia i zapał pomagają im w pozyskiwaniu zwolenników ich pomysłów.  Ponadto trójki są spontaniczne, reagują żywo, są dosyć impulsywne, mają lotny umysł. Realizacja w życiu społecznym jest u nich na bardzo wysokim poziomie, są one także gościnne, rozrywkowe, szczere, przyjaźnie nastawione i raczej tolerancyjne. Życie towarzyskie, potrzeba życia w grupie, ma dla nich naprawdę duże znaczenie.
Trójki to ludzie z osobowością zdecydowanie ekstrawertyczną. Stworzone do wolnych zawodów. Konwencjonalne, praktyczne zajęcia nie są dla nich odpowiednie, gdyż trojki źle znoszą monotonię.  Są dosyć pracowite i osiąganie sukcesów zawodowych jest dla nich ważne. Niestety ludzie z wibracją 3, mogą mieć problemy z nadmierną nerwowością, rozkojarzeniem, niecierpliwością. Ponadto są one podejrzliwe, są raczej nieufne.

 

Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

 

Urodzeni 7 maja odznaczają się oryginalną umysłowością i predyspozycjami twórczymi. Są bardzo ambitni i nie ustają w poszukiwaniu coraz to nowych form swego artystycznego wyrazu. Ich aktywność ściśle wiąże się z uczuciami i nastrojami. One to inspirują ich, bądź działają destrukcyjnie.
Jest to bowiem człowiek niezwykle wrażliwy, którego dusza spragniona jest jakichś ideałów. Gdy je raz sobie ustali – dąży później do ich zrealizowania z dużą wytrwałością i siłą woli. Jednakże wszystkie te cechy dopiero wówczas się przejawiają, gdy zostanie pobudzone jego zainteresowanie łub podrażniona ambicja. Jednocześnie umysł jego jest ostry, aktywny i nie brak mu pomysłów oryginalnych. Jego duszę wypełniają nierzadko natchnienia artystyczne, interesuje się żywo sztuką, wykazując dość duże poczucie koloru i słuch muzyczny. Wywiera dość duży wpływ towarzyski i społeczny, a w życiu ma dużo zadań do wypełnienia. Potrzebuje jednak harmonijnego i spokojnego otoczenia. W atmosferze niespokojnej i gorączkowej nie może się skupić należycie i w końcu tak staje się podrażniony, że nie czuje najmniejszej ochoty do pracy. Jest przywiązany do życia, wykazuje silną zmysłowość i kochliwość, lubi towarzystwo osób płci odmiennej, ale przy tym jest cierpliwy, wytrwały i nadaje się do pracy fizycznej. Charakter jego i nastroje ulegają zmianom. To bywa milczący – to znowu staje się bardzo rozmowny, raz wykazuje dużo pilności – w innym znowu wypadku zachowuje się obojętnie – lubi wygody i zbytek; gdy tylko nie jest podrażniony wykazuje ustępliwość, ostrożność, stałość i zaciętość. Jest on drażliwy – ale trudno go przeniknąć, gdyż nie okazuje tego na zewnątrz i długo tłumi gniew w sobie. W każdym razie otoczenie powinno się liczyć z jego wielką ambicją, która łatwo czuje się dotknięta. Wówczas może okazywać niezadowolenie, skłonność do melancholii, zaciętość, upór. Nie jest wolny od uczucia zazdrości. Okazuje też pewien dogmatyzm, trzymając się ściśle szczegółów i formalnej treści słów.

 

Czyżby…?

To o mnie… Czy to prawda…? Z pewnością nie do końca, trochę w tym sprzeczności, ale pobawić się można…

A poważnie… Codziennie przekonuję moich uczniów i młodszych, i starszych, „iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” i tak to już od wielu lat…, a niektórzy z nich z moją pomocą pozostają wierni Melpomenie, realizując swoje marzenia w Teatrze Szkolnym Maska…

http://nk.pl/#profile/23608597/gallery/album/2/38