Podróż w głąb duszy II…

────═◕◕◕═────

Już słyszę trzask obłoków,
to niebo się przebiera…
Wdziewa szatę w błękicie,
a ma dusza się wdziera…

Spoglądam prosto w słońce,
chwytam jego promienie…
Chciałabym je choć dzisiaj
ściągnąć tutaj, na ziemię…

Zatopić w nich mą duszę,
wlać w nią połysk radości…
Wznieść się ponad obłoki,
gdzie słońce wiecznie gości…

Tak trudno przegnać smutki,
co się wokół panoszą…
Zrzucić je w wielką otchłań,
niech tam swe prawdy głoszą!

Niech moja dusza dla nich
Nie będzie już schronieniem…
Niech znikną gdzieś w przestrzeni,
nie będą nawet cieniem…

────═◕◕◕═────

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

8 komentarzy do “Podróż w głąb duszy II…”

 1. Oczy szeroko otwarte

  Miej oczy szeroko otwarte
  lecz usta otwieraj powoli
  rozważnie odkrywaj swoją kartę
  bo własny błąd zbyt często boli

  życie czasem śmiechem szczeka
  a cisza ma coś ze śmierci
  z matni często bywa droga daleka
  a los się bez sensu w kółko kręci

  tylko czasem nadzieja rozbłyska
  nie kroczy dostojnie jak król w ciszy
  wspomnieniem dzieciństwa powróci kołyska
  za ciche wołanie nikt go nie słyszy

  czasem się marzy wejść wreszcie na szczyty
  po ciężkiej pracy doczekać soboty
  pokonać las ciemny dotąd nieprzebyty
  i znaleźć czas do zmian ochotny

  choć czasem nawet król bywa nagi
  i w bezsilności mylisz nogę
  choć może usechł kwiat odwagi
  ty powiedz sobie ja wszystko mogę.

  TES

  Pozdrawiam :-)))

 2. W życiu bywają drogi kręte lecz idąc śmiało odnajdujesz w nim szczęście. Tamarko wiersz wspaniały z przyjemnością go przeczytałam. Życzę powodzenia w dalszej twórczości. Pozdrawiam:)

 3. W życiu bywają drogi kręte lecz idąc śmiało odnajdujesz w nim szczęście. Tamarko wiersz wspaniały z przyjemnością go przeczytałam. Życzę powodzenia w dalszej twórczości. Pozdrawiam:)

 4. To dalszy ciąg cudownej podróży… Ten wiersz jest naprawdę dla mnie szczególny! Jego treść bardzo głęboko mówi o podróż naszego życia bardzo długiej podróży, którą każdy z nas musi przebyć… Ja sama też bardzo często udaję się w taką podróż w głąb siebie i w głąb mojej duszy. Najczęściej udaję się w nią wieczorami i próbuje wtedy odnaleźć siebie…
  Pozdrawiam i uśmiech pozostawiam 🙂

 5. Tamaro Ty nigdzie nie musisz podróżować, nigdzie !!! Nawet wgłąb duszy swojej… Ty jesteś w jej głębi na stałe i na jawie i w marzeniach. Twoje dusza utkana jest z diamentów słów, pereł doznań i oceanów myśli….Tamaro… jakie to piękne i nieprawdopodobne sformułowanie ” trzask obłoków ” – przecież te dwa słowa połączone ze sobą oddają wszystko…. nawet roztrzaskane moje marzenia !!! ” … Wznieść się ponad obłoki, gdzie słońce wiecznie gości …” to kwintesencja spełnienia najskrytszych marzeń człowieczych o pięknie, doskonałości, bezpieczeństwie i … beztrosce. Tamaro Ty swoje smutki przeganiasz właśnie swoimi wierszami, swoją cudowną poezją, to w tych, talentem Twoim sformułowanych określeniach, zamykasz swoje dążenie do świata bez kłopotów, zmartwień i trosk o dzień jutrzejszy, o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich i pragniesz aby dusza Twoja nie była schronieniem dla smutków…. Twój świat poezji jest przepiękny, Ty po każdym swoim wierszu jesteś jakby odrodzona, jakby inna, jakby mocniejsze i bardziej pewna siebie …. Twoja poezja Cię uszlachetnia i przepiękną czyni…..
  Ja powiem szczerze, że podziwiam Cię bardzo, talentu nie zazdroszczę, bo zazdrość to brzydka cecha, ale uwielbiam jak piszesz, bo ja też przez Twoje wiersze …. jakbym z innym, dotąd nieznanym mi ale jakże pięknym, światem się witał .
  Tamaro…. jesteś wybranką losu…..

Dodaj komentarz