Najprostsze marzenia

─────═◕◕◕═─────

Wystarczy czasem kilka słów,
telefon, list, muśnięcie dłonią,
żeby samotność była znów
nie taka, by się potykać o nią…

Czasem wystarczy kilka chwil,
cenniejszych od wszystkiego złota,
czyjś uśmiech, kto przed chwilą był
i wiesz, że wróci jak tęsknota…

Tak przecież blisko jest do nieba,
wystarczy słowo i pół kroku.
Do szczęścia tak niewiele trzeba
być na odległość ręki, wzroku…

Wystarczy chwila, mały gest,
słów kilka, co się staną mostem.
Chociaż najtrudniej spełnić jest
właśnie marzenia te najprostsze…

───────═◕◕◕═───────

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

5 komentarzy do “Najprostsze marzenia”

  1. ───═◕Temu, kto ofiarował Ci kroplę wody, zapłać nie wysychającym nigdy źródełkiem. ◕═─── / Denis Diderot / Dziękuję, Ryszardzie, piękne słowa… Tak, człowiekowi nie są potrzebne cuda, ale z pewnością odrobina ludzkiej życzliwości…

 1. Kochana Pani Tamaro ten wiersz jest dla mnie najpiękniejszy na świecie! Jest bardzo głęboki, bardzo szczery i prawdziw bo mówi o codzienności każdego z nas.
  Czytając go odniosłam wrażenie, że troszkę się utożsamiam z jego treścią… Mnie wiele do szczęcia nie potrzeba. Wystarczy mi tylko jedno ciepłe słowo, jeden uśmiech czy po prostu przytulenie przez drugą osobę. Muszę Pani szczerze powiedzieć Pani Tamaro, że osobiście bardzo tęsknię za takimi właśnie gestami bo w domu bardzo rzadko mogę je odczuć.
  Lidia Markiewicz

 2. ” Wystarczy czasem kilka słów,
  telefon, list, muśnięcie dłonią,
  żeby samotność była znów
  nie taka, by się potykać o nią…”
  ….. tak, wystarczy ….. najprostsze marzenia są najczęściej najpiękniejszymi marzeniami. Właśnie tych kilka prostych słów, to spojrzenie nawet z pod opuszczonych powiek, to właśnie muśnięcie dłonią…. takie dowody czyjejś sympatii, czyjejś obecności i już świat staje się piękniejszy. Bo wiemy, że nie jesteśmy sami, że są na tym świecie osoby dla nas przyjazne, osoby którym możemy zaufać, osoby z którymi nawet pomilczeć można pięknie.
  A więc uśmiechajmy się do ludzi, bo nigdy nie możemy być pewni kogo nasz uśmiech lub dobre słowo zauroczy i zostanie naszym przyjacielem.
  Ludzie o wrażliwych sercach i otwartych umysłach potrafią dostrzec w takich, wydawałoby się pospolitych gestach, dobro drugiego człowieka, jego wrażliwość i otwartą duszę.
  Pięknie napisany wiersz, oddający takie niby proste, ale do życia niezbędne gesty, które wielu odczuwa a niewielu nazwać potrafi – Ty Tamaro je i odczuwasz i nazywasz pięknie. Zobacz jak w kolejnej strofie pięknie to ujęłaś
  ” Wystarczy chwila, mały gest,
  słów kilka, co się staną mostem.
  Chociaż najtrudniej spełnić jest
  właśnie marzenia te najprostsze…”
  ….. właśnie takie chwile często, jeżeli tylko tego chcemy, mogą stać się takim mostem łączącym ludzi …. ale też prawdą jest, że najtrudniej jest spełnić życzenia najprostsze !
  Ale takie właśnie chwile, takie małe gesty dają nam poczucie, że nie jesteśmy sami, że jesteśmy komuś i nieobojętni a może nawet niezbędni, albo też ktoś dla nas jest taką osobą ….. jak choćby u tych przypadkowych znajomych z kościelnej ławki, czy tych znajomych z kawiarni w dalekim Marmaris i życie nabiera nowych, wcześniej być może nieznanych barw i kolorów i każdy dzień jest znowu piękny……
  Pięknie piszesz Tamaro, bo masz piękną duszę i potrafisz obserwować świat a nie tylko na niego patrzeć i umiesz dostrzegać jego niezwykłość a także masz umiejętność zamykać te piękne chwile w strofach. I za ty Tamaro serdecznie dziękuję….
  Proszą przyjąć ode mnie te skromne kwiatuszki jako moją wdzięczność za piękno twojej poezji ….

  http://www.tapetus.pl/obrazki/n/187828_kosz-roze-liscie.jpg

  Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz