Melodia myśli…

––===≡≡ ◊

Mijają dni, mijają lata,
przemija człowiek, jak i ten świat,
a jednak pamięć wszystko splata,
przeszłość i chwilę obecną też…

Jakże w to wszystko można uwierzyć,
jak objąć myślą minione dni?
I jeszcze raz to wszystko przeżyć,
co wydawało się już tylko snem…

I jak uciszyć melodię myśli,
co rozedrgane wciąż tańczyć chcą?
Pamięć nie daje nigdy zapomnieć
o tym, co ważne, powszednim dniom…

Jak utrwalone na fotografii,
co w głębi serca kryjówkę ma,
ciągle powraca to, co nas trapi
i to, co szczęściem upija nas…

––===≡≡ ◊

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

5 komentarzy do “Melodia myśli…”

 1. Dla mnie ten wiersz jest dla mnie wyjątkowy! Jest bardzo głęboki w swojej treści. Mówi o czymś bardzo dla nas wszystkich ważnym mówi o życiu o przemijaniu co sprawia, że staje się bardzo nostalgiczny i ze szczególnym przesłaniem. Ja osobiście Pani Tamaro uwielbiam takie wiersze.
  Bardzo często wracam myślami do tych radosnych myśli, które mam schowane bardzo głęboko w sercu. Najczęściej wracam do nich kiedy jest mi źle i wtedy kiedy nie mogę sobie z czymś poradzić.
  Życzę Pani miłego i spokojnego popołudnia.
  Lidia Markiewicz

 2. Ten wiersz mnie urzekł ! Napisany tak potoczyście a jednocześnie tak zwiewnie i lekko, jakby leciutki wietrzyk poruszał dopiero co wyrosłe i świeżą zielenią tchnące listki na drzewach. Jest taki jak świeży zapach kwiatów po porannej rosie. Tam i rytm i rym toczy się perliście …. porywa i oszałamia. Widziałem kiedyś / dawno to było / rozerwany niechcący sznur korali co z takim wdziękiem toczyły się po hebanowej podłodze i oczy ludzi co z niedowierzaniem a jednocześnie z takim oczarowaniem w nie się wpatrywali….. wszak miejsce pereł jest na sznurze i ich zadaniem jest zdobić i podkreślać urodę kobiety, a tutaj….. na lśniącej, odbijającej światło kryształowych świeczników podłodze ….
  I twój wiersz jest taki, mówi przepięknie o niby o rzeczach zwyczajnych, o pamięci, o wspomnieniach, o chwilach minionych ale jakże pięknie.
  Przeczytaj raz jeszcze jak Ty to pięknie ujęłaś …
  ” ….I jak uciszyć melodię myśli,
  co rozedrgane wciąż tańczyć chcą?
  Pamięć nie daje nigdy zapomnieć
  o tym, co ważne, powszednim dniom…”
  …. te rozedrgane myśli, co wciąż tańczyć chcą !!!! Czyż to nie piękne stwierdzenie i takie niecodzienne…. nikt tak nie mówi, a Twoje myśli w dodatku tańczyć chcą ! Tamaro, jesteś Czarodziejką pięknych słów i niespotykanych porównań, zadziwiasz i zdumiewasz, że tak pięknie mówić i pisać można o niby zwyczajnych sprawach i ….. radość niesiesz tymi swoimi wierszami.
  Pięknie zbierasz swoje szczęśliwe chwile i na wieki zamykasz je w strofach, niby najdroższe perły w złotej szkatule i chowasz w swojej duszy, niby w skarbcu bankowych podziemi a jednocześnie tak pięknie dzielisz się nimi …. i to właśnie jest takie porywające i niezwykłe. Takie niecodzienne i piękne zarazem.
  Tamaro tym wierszem dotykasz swojej duszy i ….. chyba nie tylko swojej ….
  http://youtu.be/RWrr0u76MhY
  Serdeczne pozdrowienia posyłam i…. dalej wędruję po Twoich strofach słońcem malowanych.

  1. Daj mi właściwe słowo i odpowiedni akcent, a poruszę świat.
   / Joseph Conrad /

   Edwardzie, nie wiem, jak mam Ci dziękować za tyle wspaniałych, przeuroczych słów tutaj, na tej mojej stronce… W mistrzowski, genialny wprost sposób odczytujesz moje myśli, moje emocje tu wyrażone, zarówno w wierszach, jak i w prozie, masz przepiękne, subtelne skojarzenia, wiele wyczucia w łączeniu pewnych faktów i to w dobie, gdy ludzie w większości posługują się półsłówkami, schematami myślowymi, obrazkami, które nigdy nie oddadzą tego, co można wyrazić w słowach, ale niestety, nie każdy to potrafi. Nie ma w Tobie nawet odrobiny zazdrości, co znów obecnie jest bardzo powszechnie i niejednokrotnie to odczułam… Twoje głębie słowne nie są udawane ani takie zwyczajne… Z tym się trzeba po prostu urodzić, nie każdy ma taki dar. Nikt wcześniej tak do mnie nie pisał, nie oceniał tak wspaniale moich wierszy… jest mi przemiło… A poza tym, kto tak naprawdę w obecnych czasach interesuje się poezją, taką czy inną…? Ludziom nie chce się nawet tutaj zerknąć, nie mówiąc o tym, by cokolwiek napisać. Łatwiej wstawić link z obrazkiem na różnych portalach, to nie wymaga specjalnego zaangażowania w sprawy drugiej osoby.
   Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci pogodnych, radosnych chwil, miłego świętowania…

Dodaj komentarz