Majowy koncert na dwa serca

O Maju grający jak słodka muzyka!
/ J. R. R. Tolkien /

Przyjdę do Ciebie z chabrami we włosach,
z duszą skąpaną w kroplach rannej rosy,
w dłoniach przyniosę słoneczne promienie,
wydarte niebu.

Będziemy nimi bawić się jak dzieci,
w mgielnej zasłonie skryjemy marzenia,
perliste dźwięki majowej natury
odnowią ziemię.

W powodzi kwiatów zanurzymy myśli,
by świeżość wiosny je odurzyła,
i popłyniemy razem z obłokami
w nieznaną przestrzeń.

Wiatr będzie sterem, który nas powiedzie
tam, gdzie nie słychać złowieszczego zgrzytu,
serca strapione, odarte z nadziei,
nabiorą blasku.

W majowym pięknie budzą się pragnienia,
jak polne kwiaty garną się do słońca,
zbierane w pęki nie zaginą w deszczu
splątanych myśli.

W marzenia wplotę polną koniczynę,
aby pachniały nieprzerwanie majem,
by w szadzi życia nie straciły barwy,
tak pożądanej.

Kasztan potrząsa kwiecistą czupryną,
jakby się zgadzał z zasłyszaną myślą,
Cała natura w tym czasie nam sprzyja,
w drodze do szczęścia.

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

3 komentarze do “Majowy koncert na dwa serca”

 1. Witam serdecznie Tamaro, witam i pięknie pozdrawiam.
  Przeczytałem ten Twój wiersz, kilka innych też i powiem Ci, że wpadłem w taką zadumę. Cofnąłem się do czasów mojego Liceum, do lat studiów, do czasów pierwszych lat pracy zawodowej, a właściwie do lat służby.
  Do czasów, gdy z takim wilczym apetytem pochłaniałem literaturę, zarówno beletrystykę jak i poezję. Beletrystyki chyba więcej było, bo też i takie księgi mają bardziej rozbudowaną narrację i bardziej wciągającą fabułę, ale poezji też było niemało, bo ona jednak chyba w znaczniejszy sposób kształtowała mój charakter.
  To był czas gdy w TV było zaledwie dwa kanały ( potem doszedł trzeci ) a wiedza o świecie czerpana była wówczas z literatury. Nie było tego wszechogarniającego internetu, który co prawda uważam za potrzebny i za doskonałą kopalnię wiedzy, a jednak zważywszy na dążenie człowieka do upraszczania sobie życia, za wielce psujący charaktery młodzieży ( tzw. pójście na łatwiznę ) i jej skłonność do przyjmowania takiej internetowej ” papki ” , do często, bardzo często przyjmowania bezkrytycznie zawartych tam treści… czasami bardzo płytkich.
  Wspomniałem tą cudowną poezję K.I. Gałczyńskiego … bo z Jego poezją skojarzył mi się ten Twój piękny wiersz o ” Koncercie na dwa serca ” . A tym wierszem jest między innymi piękny i Tobie dobrze znany, wiersz z prośbą o wyspy szczęśliwe.
  Maj to taki właśnie czas, gdy patrzymy na cudownie ożywającą przyrodę, na odradzające się życie, na tą soczystą zieleń, na czar kwiatów, słuchamy śpiewu ptaków, brzęczenia owadów, jesteśmy odurzani zapachami i feerią barw.
  I to jest ten czas … gdy nasze dusze, nasze serca, tak bardzo pragną tego współuczestniczenia w cudzie odradzającej się przyrody, nasze serce pragnie uczestniczyć w tym koncercie życia i piękna…. aby koncert był pełny a piękno jeszcze piękniejsze … powstał Twój piękny wiersz ” Majowy koncert na dwa serca ”
  Wiersz z pragnieniami, z marzeniami powrotu, a może ponownego przeżycia okresu beztroski, okresu radości … nawet bez powodów, a dokładniej z tysiąca i jeszcze jednego powodu. Z powodu …. zieleni trawy, kwitnienia kasztanów, zapachu i barw kwiatów koniczyny, z powodu ciepłego wiatru, szumu liści na konarach drzew itp, itd. Pięknie to w swoim wierszu ujęłaś.
  A ostatnia strofa

  ” Kasztan potrząsa kwiecistą czupryną,
  jakby się zgadzał z zasłyszaną myślą,
  Cała natura w tym czasie nam sprzyja,
  w drodze do szczęścia.”

  …. jest takim podsumowaniem, jest zwieńczeniem Twoich marzeń i pragnień … wszak w maju cała natura sprzyja nam w drodze do szczecią.
  Tamaro …. kto jak kto, ale ja doskonale rozumiem przesłanie jakie zawierasz w swojej poezji,,,, bo ja je czytam nie tylko oczami, ale też sercem i własnymi wspomnieniami. Bądź szczęśliwa Tamaro … ja, skromny czytelnik Twoich wierszy, serdecznie Ci życzę, aby dni Twoje były piękne, te majowe szczególnie.
  Pozdrawiam najserdeczniej.

 2. Witaj Tamaruś…majowy koncert na dwa serca…
  Piękny wiersz o majowej miłości, najcudniejszej jaka może powstać w tej porze…
  Tyś strojna w chabry, w dłoniach słoneczne promienie skore do zabawy i myśli zanurzone w powodzi kwiatów i wiatr, który wiedzie do szczęścia…
  Dziękuję za śliczny wiersz Droga Poetko, maj niech trwa…

Dodaj komentarz