Dumne szczęście…

──────═◕◕◕═──────

Szczęście do nas nigdy nie puka,
ani nie prosi: „Weź, otwórz mi…”
Ono nie wita nas, nie szuka,
nie powie nawet: „ Jak miło mi…”

Szczęście jest dumne i wyniosłe,
zawsze czeka na zaproszenie…
„Ugość mnie” – powiada radośnie!
Wielkie ma o sobie mniemanie…

A jeśli zechce, to zasiądzie,
nawet przy najskromniejszym stole…
I wtedy grymasić nie będzie,
jeśli trafi w dobrym momencie…

Czasem przycupnie nawet w kącie,
taki kaprys ma w danej chwili…
Byle je w tym ważnym momencie
ugościć według jego woli…

Pobędzie z nami krótką chwilę,
na więcej nigdy nie ma chęci…
Nawet nie pożegna się mile
i dalej, wciąż dalej znów pędzi…

A w naszym życiu takie chwile
są tak kruche jak poranna mgła…
Warto je, więc, powitać mile
i już na zawsze zatrzymać je…

Zamknąć je gdzieś na mały kluczyk
i schować go w sercu głęboko…
Niech się już więcej nam nie włóczy,
nie wymyka z łatwością taką…

──────═◕◕◕═──────

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

7 komentarzy do “Dumne szczęście…”

 1. TAMARKO…..szczęście jest ulotne i płochliwe, nie
  należy o nim mówić głośno, bo można spłoszyć…
  A dla tych chwilek tylko, warto przeżyć całe życie….sercem pozdrawiam sliczny wiersz….

 2. Szczęście ?
  Szczęście !?
  A któż to wie co to jest szczęście ? Ile ludzi nimi dotkniętych, tyle definicji szczęścia. Każdy ma inną, sobie tylko wiadomą i czasami głęboko w sercu skrywaną. Już bogowie z Olimpu o szczęściu marzyli, już starożytni filozofowie o szczęściu pisali i próbowali zgłębić jego istotę i smak poczuć. A Platon nawet Atlantydę do życia powołał i tam istotę szczęścia umieścił. Dla Homera szczęściem był powrót Odyseusza, po latach tułaczki, do swojej Itaki, Arystoteles w umysłach ludzkich szczęścia szukał. A nawet i współczłonkini nam myśliciele tacy jak Tadeusz Kotarbiński czy też Władysław Tatarkiewicz pojęcie szczęścia za temat swych rozważań mieli. Ten drugi, jedno ze swych wspaniałych dzieł szczęściu poświęcił nadając mu tytuł ” Traktat o szczęściu”. I do końca istoty szczęścia nie zgłębili obydwaj. Do grona wielkich myślicieli o pojęciu szczęścia dołączył także wielki erudyta Leszek Kołakowski….
  Rozważaniami o szczęściu zajmują się też wszystkie religie i różnie szczęście pojmują. Czym innym jest szczęście dla wyznawców Allacha, a inaczej pojęcie szczęścia definiują wyznawcy Jezusa. A jeszcze inaczej szczęście pojmuje i inne drogi do niego wskazuje Konfucjusz, a inne Budda, a jeszcze inne drogi do szczęścia obierają szintoiści .
  A więc cóż to jest szczęście ?
  Twoje szczęście Tamaro jest pyszne, co nigdy samo nas o gościnę nie prosi, co nie puka do drzwi naszych, ono czeka na nasze zaproszenie i … jeśli trafi w dobrym momencie to …. zostaje z nami na dłużej. Ale Ty Tamaro drżysz o to szczęście, i …. aby gdzieś znowu nie popędziło i nie włóczyło się, oczekując, czy ktoś go znowu nie zaprosi do stołu swojego, Ty go zamykasz na mały kluczyk i …chowasz w sercu głęboko …. i ten kluczyk i to szczęście. Bo każdy ma swoje szczęście, ma własną drogę do niego i jak go szczęście nawiedzi, powinien szczególną opieką je otoczyć i troszczyć się o niego i dbać i hołubić …. wtedy Ono z nami zostaje. Ze szczęściem jest jak z kwiatem przepięknym w najpiękniejszym ogrodzie…. aby pięknie kwitł potrzebuje delikatnych i czułych dłoni ogrodnika, potrzebuje zarówno wody życiodajnej jak i słonecznych promieni, potrzebuje chwil odpoczynku nocą ale też rosy porannej … i Ty Tamaro jesteś dla swojego szczęścia tym wszystkim. I dlatego Ono do Ciebie właśnie przychodzi, do Twojego domu i do Twojej rodziny…. ale też mieszkając w Twoim serduszku głęboko …. przepiękne strofy Ci dyktuje o szczęściu właśnie.
  I aby takie chwile szczęścia nie tylko chwilami kruchymi były, ale aby na stałe z nami zamieszkały, potrzebują też takiej poezji o szczęściu traktującej. Bo pięknie w słowa ubrane szczęście jest coraz bardziej szczęśliwe i …. zostaje z nami. I Tego wspaniała poetko z serca całego Ci życzę.
  A moje szczęście ?
  Moim malutkim, ale jakże pięknym, szczęściem są odwiedziny Twojej stronki i …. smakowanie Twoich słów w strofy zaklętych i wyrażających też i cząstkę moich marzeń…. tych o szczęści też.
  Dla Ciebie Tamaro ta noc przepiękna, zaczarowana, księżycowa…. niech tej nocy Twoje szczęście natchnieniem obdarzy Cię znów i …. niech to natchnienie będzie kolejnym tematem Twojej poezji , bo wtedy …. ja też spotkam swoje malutkie szczęście jak kolejny Twój wiersz będę czytał….
  http://www.xcwhw.cn/fla/hc/48.swf

 3. Witam Moja Droga Pani Tamaro!
  Ten wiersz jest piękny! Jest bardzo ciepły i bardzo głęboki w swojej treści. Dla mnie szczęście ma ogromne znaczenie, ale nie to moje własne tylko szczęście innych ludzi. Zawsze jeśli ktoś dobrze się czuje w mojej obecności to ja też jestem wtedy szczęśliwa…
  Szczęścia bardzo często musimy dobrze poszukać, ale jeśli potrafimy to zrobić to znajdziemy je nawet w maleńkim ziarenku piasku na plaży, w dotyku przez drugą osobę czy w łezce płynącej nam po policzku ze wzruszenia.
  Pozdrawiam Panią serdecznie.
  Lidia Markiewicz

 4. Szczęście – niby proste, a jednak trudne do zdefiniowania. Można je postrzegać jako zwykły fart życiowy, a można jako stan naszego ducha. Ja szczęście postrzegam jako taką wewnętrzną radość. Chciałoby się je zamknąć i zatrzymać:)
  Świetny wiersz!!
  Pozdrawiam Tamarko

 5. Ten wiersz jest dla mnie wyjątkowy! Szczęście jest piękne… Czasem bywa krótkotrwałe… Dlatego trzeba go łapać jak najwięcej i o nie walczyć. Ja myślę, że mam ogromne szczęście ponieważ spotkałam na mojej drodze Takiego Pięknego Anioła jak Pani. Kochana Pani Tamaro dziękuję Pani za wszystko.
  Pozdrawiam Panią serdecznie.
  Lidia Markiewicz

 6. Piękne są dni, gdy płyną
  w uśmiechu i szczęściu,
  a jeszcze piękniejsze, gdy mijają
  w pięknym towarzystwie,
  otoczonym piękną przyjaźnią
  zrozumieniem i wspaniałą wspólną rozmową.

  A WIOSNA TO CZAS KTÓRY WYZWALA W NAS COS SZCZEGÓLNEGO ……. NATCHNIENIA , MARZENIA….DODAJE RADOSCI I CHCE SIE ŻYĆ….

  TAMARKO
  ŻYCZE PRZEPIEKNYCH WIOSENNYCH WYDARZEŃ….POZDRAWIAM, ….:):):)

Dodaj komentarz