Bajka o Miłości

Dawno, dawno temu, na oceanie istniała wyspa, którą zamieszkiwały emocje, uczucia oraz ludzkie cechy – takie jak: dobry humor, smutek, mądrość, duma; a wszystkich razem łączyła miłość. Pewnego dnia mieszkańcy wyspy dowiedzieli się, że niedługo wyspa zatonie. Pierwsze podpłynęło bogactwo na swoim luksusowym jachcie. Miłość zapytała:
– Bogactwo, czy możesz mnie uratować?
– Niestety nie. Pokład mam pełen złota, srebra i innych kosztowności. Nie ma tam już miejsca dla ciebie – odpowiedziało Bogactwo.
Druga podpłynęła Duma swoim ogromnym czteromasztowcem.
– Dumo, zabierz mnie ze sobą! – poprosiła Miłość.
– Niestety nie mogę cię wziąć! Na moim statku wszystko jest uporządkowane, a ty mogłabyś mi to popsuć… – odpowiedziała Duma.
Na zbutwiałej łódce podpłynął Smutek.
– Smutku, zabierz mnie ze sobą! – poprosiła Miłość.
– Och, Miłość, ja jestem tak strasznie smutny, że chcę pozostać sam – odrzekł Smutek i smutnie powiosłował w dal.
Dobry humor przepłynął obok Miłości nie zauważając jej, bo był tak rozbawiony, że nie usłyszał nawet wołania o pomoc. Nagle Miłość usłyszała:
– Chodź! Zabiorę cię ze sobą! – powiedział nieznajomy starzec.
Miłość była tak szczęśliwa i wdzięczna za uratowanie życia, że zapomniała zapytać kim jest jej wybawca. Zwróciła się o poradę do Wiedzy.
– Powiedz mi, proszę, kto mnie uratował?
– To był Czas – odpowiedziała Wiedza.
– Czas? – zdziwiła się Miłość. – Dlaczego Czas mi pomógł?
– Tylko Czas rozumie, jak ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka jest Miłość – odrzekła Wiedza.

Autor

T.M.T

Według horoskopu celtyckiego jestem Jaśminem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 1 a 14 maja… / Zgodnie z horoskopem Majów jestem Szafirem… jak wszyscy urodzeni pomiędzy 23 kwietnia a 12 maja… Jestem numerologiczną Trójką. Według horoskopu solarnego, kto urodził się dnia 7 maja, nie sprzeniewierza się swym ideałom…

2 komentarze do “Bajka o Miłości”

  1. O TAK….JESLI SIĘ KOCHA CAŁYM SOBA NIE MOZE BYC SIE EGOISTA I PRÓZNYM…BO NAWET CZAS CZASMI NIE POMOŻE…SUPER…UWIEBIAM TE BAJKI….SLICZNIUTKIE….I TAKIE POUCZAJACE….NIE JEDEN SMIERTELNIK POWINIEN SIĘ NAD TĄ BAJKĄ ZASTANOWIĆ…

  2. Czas zawsze ratuje Miłość…. niezależnie od tego w jakim Czasie Miłość do niego przychodzi, Czas zawsze przyjmuje ją z uczuciem, chroni ją i opieką otacza…. Miłość potrafi nawet ten Czas odmłodzić…. dla Miłości Czas nigdy przeszkody nie stanowi a stanowi dla niej przystań bezpieczną. Bogactwo przemija, Duma z Czasem pokornieje a Miłość zawsze jest niezmienna….
    Serdeczne pozdrowienia pozostawiam, za cudowną baśń dziękuję.
    Ale …. ja nie wiem czy to tak właściwie tylko baśń jest ? Przecież tam prawda sama…..
    http://youtu.be/-fPOJ6EbMkY

Dodaj komentarz